úvodný obrázok stránky
 

Novinky

25.9.2010 - Keďže od nášho posledného šteniatka, psíka Isanka, sme nakoniec nevedeli odísť my, jeho nový domov sa nekonal - dokonale sa u nás udomácnil a vytvoril s maminkou "ťažkú dvojku". Takže - na našom dvore už kraľujú dva ridgebacky a my sme plní zvedavosti čo nás s nimi čaká... Krpec už s nami stihol byť pri mori aj na horách a aj s Peggynkou boli dokonalí :-) Malú ukážku si môžete pozrieť v rubrike Fotky..

24.8.2010 - Jeden psík a fenka už majú svoj nový domov - ich milým páničkom želáme veľa radosti a chovateľského šťastia. Nech vytvoria s našimi psíkmi skvelú partičku :-).

Ďalší psík od nás odchádza na konci augusta a jeden psík ešte na svoju rodinu stále čaká. Príďte sa na neho pozrieť a možno už bez neho nebudete vedieť odísť :-))

18.7.2010 - Z malých šteniatok sú už "veľké psy" - behajú, hrajú sa, všetko skúmajú, štekajú, vrčia, hryzú sa. Už pár dní si zvykajú na inú stravu ako mamine mliečko, aj keď mamina ich ešte stále trpezlivo kojí. Dospeláci aj deti si užívajú početné pestovania na hrudníkoch a kolenách s každým z nich, a šteniatka si to zjavne užívajú tiež... sú sladke :-)

4.7.2010 - Šteniatkám sa darí dobre, riadne priberajú a rastú. Už majú otvorené očká, zdokonalujú sa v svojich prvých krokoch a dnes aj úspešne zvládli prvé odčervenie.

21.6.2010 - V noci z 20. na 21.6. sa Peggy stala štvornásobnou maminou. Všetko prebehlo bez problémov, máme doma troch statných chlapíkov a jednu malú slečnu. Peggy je vzorná mama, stará sa o to aby mali šteniatka čo papať a udržuje čistotu v peliešku. Ak ich všetkých chcete vidieť, kliknite na rubriku Šteniatka.

18.6.2010 - Prebieha už posledné štádium gravidity, šteniatka sú hmatateľné cez stenu brušnej dutiny, Peggy je pokojná, veľa odpočíva a pripravuje sa na pôrod. Predpokladaný termín je 24.6., podrobnosti gravidity si môžete pozrieť v programe Pregnancy calendar, ktorý sa nachádza na úvodnej stránke.

30.5.2010 - Všetky vonkajšie príznaky aj správanie nasvedčujú tomu, že Peggy naozaj nosí v brušku šteniatka. Doteraz jej gravidita prebiehala presne podľa popisu v Pregnancy kalendári. Aktuálne má mierne zväčšené bruško, naliate mliečne žlazy a je mimoriadne prítulná.

22.4.2010 - Poobede o 16.00 prebehlo párenie Peggy a Snipera na futbalovom štadióne v Lovinobani. Po kilometrovom zoznamovacom behu, kedy si Peggy odskúšala, či je Sniper dosť zdatný na to aby bol otcom jej potomkov a následnom krátkom flirtovaní, prišlo k očakávanému spojeniu. Celý akt trval približne hodinu, párik vyzeral maximálne blažene - počas ďalších 4 týždňov sa dozvieme, či výsledkom budú šteniatka.

6.4.2010 - Peggy sa začala hárať. V priebehu nasledujúcich 2 týždňov by sa malo uskutočniť párenie.

1.2.2010 - Konečne máme novú verziu web stránky.

S našou fenkou Peggy sme členmi chovateľskej stanice Aquila Bojnice a momentálne plánujeme šteniatka na leto 2010 (odber prelom júl/august 2010). Ak máte záujem o bližšie informácie, kliknite sem.